Data cursussen

NDV-Dendrologie cursussen 2020

Onderstaand de data voor de komende sortimentscursussen van de NDV. U kunt zich uitsluitend opgeven via het aanmeldformulier.

Sortimentscursus A – Aanmelden kan voor het jaar 2020.
Locatie : Arboretum De Nieuwe Ooster,  Rozenburglaan 5-7,  1097 GA Amsterdam,  06-44324426 (= zijkant begraafplaats met parkeerplaats).

De Nieuwe Ooster Rooster docent onderwerpen woensdag van / tot
woensdag 18 maart 2020 Johan Mullenders Doornemen lesstof, doelstellingen, morfologie, Betulaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 1 april 2020 Johan Mullenders Salicaceae, Berberidaceae, Aquifoliaceae, 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 15 april 2020 Johan Mullenders Determineren, Oleaceae, Caprifoliaceae. Adoxaceae, Grossulariaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 6 mei 2020 Johan Mullenders Nomenclatuur, Buxaceae, Elaeagnaceae, Celastraceae, Cornaceae, Aucubaceae, Ericaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 13 mei 2020 Johan Mullenders Sapindaceae, Platanaceae, Magnoliaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag  3 juni 2020 Johan Mullenders Rosaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 17 juni 2020 Johan Mullenders Hydrangeaceae, Hypericaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag  1 juli 2020 Johan Mullenders Bignoniaceae, Paulowniaceae, Lamiaceae, Clethraceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 2 september 2020 Johan Mullenders Caesalpiniaceae, Fabaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 16 september 2020 Johan Mullenders Malvaceae, Anacardiaceae, Polygonaceae, Ranunculaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 30 september 2020 Johan Mullenders Fagaceae, Juglandaceae, Salicaceae, Araliaceae 19.00 tot 22.00 uur
woensdag 21 oktober 2020 Johan Mullenders Altingiaceae, Hamamelidaceae, Coniferae, test en evaluatie 19.00 tot 22.00 uur

Sortimentscursus B – Aanmelden kan voor het jaar 2020.
Locatie Botanische Tuin Utrecht, Budapestlaan 17, 3584 CD Utrecht.

B locatie Utrecht Rooster 2020 docent onderwerpen van           tot
donderdag 5 maart 2020 Jaap Smit doelstellingen, Oleaceae, Betulaceae 19.00 tot 22.00 uur
donderdag 19 maart 2020 Hans Janssen Biodiversiteit, Ulmaceae, Buxaceae, Berberidaceae, Aquifoliaceae, Stachyuraceae, Staphyleaceae, Salicaceae,  Thymelaeaceae. 19.00 tot 22.00 uur
donderdag 2 april 2020 Hans Janssen Bouw en functioneren van bomen, Adoxaceae, Caprifoliaceae, Cornaceae, Ericaceae, Magnoliaceae, Calycanthaceae, Fabaceae. 19.00 tot 22.00 uur
zaterdag 2 mei 2020 Hans Janssen Dag naar ……… 10.00 tot 16.00 uur
donderdag 14mei 2020 Hans Janssen Rosaceae, Styracaceae, Hydrangeaceae, Hypericaceae, Lamiaceae, Malvaceae, Sapindaceae, Rhamnaceae. 19.00 tot 22.00 uur
zaterdag 20 juni 2020 Hans Janssen Dag naar….. 10.00 tot 16.00 uur
donderdag 2 juli 2020 Hans Janssen Moraceae, Actinidiaceae, Tamaricaceae, Elaeagnaceae, Lardizabalaceae, Rutaceae, Simaroubaceae, Scrophulariaceae. 19.00 tot 22.00 uur
zaterdag 19 sept. 2020 Hans Janssen Dag naar………………… 10.00 tot 16.00 uur
donderdag 8 okt. 2020 Jaap Smit Nyssaceae, Theaceae, Annonaceae, Araliaceae, Celastraceae, Fagaceae, Hamamelidaceae, Platanaceae. 19.00 tot 22.00 uur
Locatie: Donderdag in Botanische Tuin Utrecht, Budapestlaan 17, 3584 CD Utrecht.
Zaterdagen: wisselend  in Arboreta in overleg met de docent

Sortimentscursus C
Locatie Doorn

C-cursus Dendrologie 2020, elke zaterdag van 10-16 uur
datum Onderwerp & docent Lesstof
les 1 (zaterdag 28 maart 2020 ) Ontwikkelingen nomenclatuur & classificatie Handout PowerPoint
Marco Hoffman Artikel: Dendroflora 45 (Classificatie van planten)
Coniferen Handout PowerPoint Coniferenfamilies
Wilbert Hetterscheid Handout PowerPoint Coniferenevolutie
les 2 (zaterdag  18 april 2020) Biodiversiteit 1 – de organisatie van ‘leven’ Handout PowerPoint
Wilbert Hetterscheid Art. 1: De soortenstorm (Jagers op Akkerhuis)
Art. 2: Moet Biodiversiteit nuttig zijn (Natuurfocus)
Art. 3: Biodiversiteit toch liever rijk dan kwijt (Natuurfocus)
Betulaceae Handout PowerPoint
Piet de Jong
les 3 (zaterdag 2 mei 2020) Biodiversiteit 2 Handout PowerPoint
piet de Jong
Ericaceae (Heidefamilie) Handout PowerPoint
Wilbert Hetterscheid Art. 1: Classificatie Rhododendron (Goetsch et al)
Art. 2: Rhododendron x superponticum (Cullen)
les 5 (zaterdag 13 juni 2020, samen met de oude c-cursus) Moleculaire ontwikkelingen Art. 1: Op zoek naar wortels van het leven                                        Art. 2: Stamboomonderzoek met genomen
Wilbert Hetterscheid
Rosaceae (Rozenfamilie) Handout PowerPoint
Hans Janssen & Piet de Jong
les 4 (zaterdag 12 september) Plantengeografie Handout PowerPoint
Piet de Jong Art.: Exoten tussen ijstijd en broeikas (H. Heybroek)
Oleaceae (Olijfboomfamilie) Handout PowerPoint
Marco Hoffman Art.: Syringa Li et al (2012)
les 6 (zaterdag 10 oktober 2020) Klimaatverandering en winterhardheid Handout PowerPoint
Marco Hoffman Art.: Dendroflora 48 (Klimaatverandering en sortiment)
Sapindaceae (Zeepboomfamilie) Handout PowerPoint
Piet de Jong
locatie: Von Gimborn Arboretum, Velperengh 13, 1341 BZ Doorn,  0343-412144

 

Ik meld me aan voor, of heb een vraag over een NDV-cursus of -leergang.

Ingrid van der Ven
Scholingscoördinator
Surinamelaan 28
1213 VN Hilversum
T: 06 51434278
e-mail: ingrid.vanderven@dendrologie.nl

Alle data onder voorbehoud.