NDV-Dendrologie cursussen 2024
De data voor de cursussen die gepland staan in 2024 zijn bekend. Je kunt je alleen aanmelden voor een cursus via het aanmeldformulier. De programma’s zijn onder voorbehoud van wijzigingen
A-cursus: “Inleiding tot de dendrologie”
(cursus 2024 vol, bij inschrijving op reservelijst)
Locatie: Arboretum De Nieuwe Ooster, Rozenburglaan 5-7, 1097 GA Amsterdam, 06-44324426 (= zijkant begraafplaats met parkeerplaats).
Datum | Docent | Onderwerpen | Tijd |
---|---|---|---|
donderdag, 14 maart 2024 | Johan Mullenders | Doornemen lesstof, doelstellingen. Morfologie, Betulaceae, Corylaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 28 maart 2024 | Johan Mullenders | Aquifoliacae, Hamamelidaceae, Berberidaceae, Salicaceae, | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 11 april 2024 | Johan Mullenders | Determineren, Oleaceae, Caprifoliaceae. Adoxaceae, Grossulariaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 25 april 2024 | Johan Mullenders | Nomenclatuur, Buxaceae, Eleagnaceae, Celastraceae, Cornaceae, Garryaceae, Ericaceae, | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 16 mei 2024 | Johan Mullenders | Altingiaceae, Sapindaceae, Platanaceae, Magnoliaceae, | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 30 mei 2024 | Johan Mullenders | Rosaceae, Rhamnaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 13 juni 2024 | Johan Mullenders | Hydrangeaceae, Hypericaceae, Rutaceae, Vitaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 27 juni 2024 | Johan Mullenders | Bignoniaceae, Paulowniaceae, Lamiaceae, | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 29 augustus 2024 | Johan Mullenders | Scrophulariaceae, Fabaceae, Ulmaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 12 september 2024 | Johan Mullenders | Malvaceae, Anacardiaceae, Polygonaceae, Ranunculaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 26 september 2024 | Johan Mullenders | Fagaceae, Juglandaceae, Araliaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 10 oktober 2024 | Johan Mullenders | Coniferae, test en evaluatie | 19.00 tot 22.00 uur |
B-cursus
(cursus 2024 vol, bij inschrijving op reservelijst)
Locatie: Donderdag in Botanische Tuin Utrecht, Harvardlaan 10, 3584 CD Utrecht. Zaterdagen: wisselend in Arboreta in overleg met de docent
Datum | Docent | Onderwerpen | Tijd |
---|---|---|---|
donderdag, 7 maart 2024 | Jaap Smit | Doelstellingen, Oleaceae, Betulaceae | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 4 april 2024 | Hans Janssen | Biodiversiteit, Ulmaceae, Buxaceae, Berberidaceae, Aquifoliaceae, Stachyuraeceae, Staphyleaceae, Salicaceae, Thymeleaceae. | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 16 mei 2024 | Hans Janssen | Moraceae, Actinidiaceae, Tamaricaceae, Elaeagnaceae, Lardizabalaceae, Rutaceae, Simaroubaceae, Scrorphulariaceae. | 19.00 tot 22.00 uur |
donderdag, 6 juni 2024 | Hans Janssen | Rosaceae, Styracaceae, Hydrangeaceae, Hypericaceae, Lamiaceae, Malvaceae, Sapindaceae, Rhamnaceae. | 19.00 tot 22.00 uur |
zaterdag, 15 juni 2024 | Jaap Smit | Dag naar ... | 10.00 tot 16.00 uur |
donderdag, 4 juli 2024 | Hans Janssen | Bouw en functioneren van bomen, Adoxaceae, Caprifoliaceae, Cornaceae, Ericaceae, Magnoliaceae, Calycanthaceae, Fabaceae. | 19.00 tot 22.00 uur |
zaterdag, 17 augustus 2024 | Hans Janssen | Dag naar .... | 10.00 tot 16.00 uur |
zaterdag, 7 september 2024 | Hans Janssen | Dag naar .... | 10.00 tot 15.30 uur |
donderdag, 3 oktober 2024 | Hans Janssen | Nyssaceae, Theaceae, Annonaceae, Araliaceae, Celastraceae, Fagaceae, Hamamelidaceae, Platanaceae. | 19.00 tot 22.00 uur |
C-cursus: “Vervolgcursus dendrologie”
(cursus 2024 vol, bij inschrijving op reservelijst)
Locatie: Von Gimborn Arboretum, Velperengh 13, 1341 BZ Doorn, 0343-412144
Alléén op zaterdag 22 juni, Belmonte Arboretum, Generaal Foulkesweg 94-A, 6703 DS Wageningen
Datum | Dagdeel | Onderwerp en docent | Lesstof |
---|---|---|---|
les 1: zaterdag, 6 april 2024 | 's ochtends | Betulaceae Piet de Jong | Handout PowerPoint |
's middags | Biodiversiteit 1 – het nut van biodiversiteit Marco Hoffman | Handout PowerPoint Art. 1: Gebruik van Genetische bronnen (CGN) Art. 2: Biodiversity and ecosystem services Art. 3: De soortenstorm (Jagers op akkerhuis) Art. 4: Moet Biodiversiteit nuttig zijn (Natuurfocus) Art. 5: Biodiversiteit toch liever rijk dan kwijt (Natuurfocus) |
|
les 2: zaterdag, 4 mei 2024 | 's ochtends | Biodiversiteit 2 piet de Jong | Handout PowerPoint |
's middags | Ericaceae (Heidefamilie) Theo Damen | Handout PowerPoint Art. 1: Classificatie Rhododendron (Goetsch et al) Art. 2: Rhododendron x superponticum (Cullen) |
|
les 3: zaterdag, 25 mei 2024 | 's ochtends | Plantengeografie Piet de Jong | Handout PowerPoint Art.: Exoten tussen ijstijd en broeikas (H. Heybroek) |
's middags | Oleaceae (Olijfboomfamilie) Marco Hoffman | Handout PowerPoint Art.: Syringa Li et al (2012) |
|
les 4: zaterdag, 22 juni 2024 ( BELMONTE ) | 's ochtends | Nagoya protocol Mirjam Lemmens | Uitleg internationale wetgeving bij het ‘gebruik’ van genetische bronnen: “Hoe moet je ermee omgaan?” |
's middags | Rosaceae (Rozenfamilie) Hans Janssen & Piet de Jong | Handout PowerPoint | |
les 5: zaterdag, 7 september 2024 | 's ochtends | Klimaatverandering en winterhardheid Marco Hoffman | Handout PowerPoint Art.: Dendroflora 48 (Klimaatverandering en sortiment) |
's middags | Sapindaceae (Zeepboomfamilie) Piet de Jong | Handout PowerPoint | |
les 6: zaterdag, 5 oktober 2024 | 's ochtends | Ontwikkelingen nomenclatuur & classificatie Marco Hoffman | Handout PowerPoint Artikel: Dendroflora 45 (Classificatie van planten) |
's middags | Coniferen Rob Kruyt, Praktijk Piet de Jong | Handout PowerPoint Coniferenfamilies Handout PowerPoint Coniferenevolutie |
Vragen?
Neem contact met ons op via het contactformulier en kies voor de categorie “Scholing en cursussen”.
Alle data onder voorbehoud.